KS Praha logo
CZ
CZ EN

Den modliteb za volby (1. 10. 2021)

Aktivity Nezařazené Uživatel Ondřej Paska Kalendář 1.10.2021

Česká evangelikální aliance a Křesťanská misijní společnost vyhlásily na pátek 1. 10. den modliteb a půstu za volby do Poslanecké sněmovny. Výzvou nebyly jen modlitby a půst, ale i první modlitební setkání v 6:45 nad schody Národního muzea. 18 statečných modlitebníků (z toho 3 zástupci našeho regionu) se sešlo v samém centru probouzející se Prahy.

Po několika úvodních verších z Bible a po krátkých chvalách za doprovodu kytary jsme se rozdělili do menších skupinek po 3-6 lidech. Společně jsme se modlili za volby, volební účast, korektní informace v médiích, korektní předvolební boj, změnu politické kultury, povolební vyjednávání, sestavení nové vlády a hlavně za Boží milost, neboť osobní volební preference rozdělují nejen společnost, ale mají snahu rozdělovat i jednotlivá společenství Božího lidu.

Odpoledne v 18:00 navazovalo modlitební setkání ve sborové budově na Palmovce. Setkání moderoval Tomáš Dittrich a tři samostatné modlitební bloky uváděli tři hosté (politolog Petr Kobylka a exsenátoří Zdeněk Papoušek a Libor Michálek). Modlitby probíhaly opět v menších skupinách a i na tomto setkání měl region Sever své zástupce.

Modlete se prosím dále za volby, za následná politická vyjednávání, za sestavení nové vlády a za nové zákonodárce v Poslanecké sněmovně.