KS Praha logo
CZ
CZ EN

Výjezd staršovstva (17. 11. 2021)

Jak jsem to prožil? Uživatel Marek Bezpalec Kalendář 17.11.2021

Večer 16.11.2021 jsme vyrazili jako staršovstvo na společný výjezd k Tomášovi Božovskému na jejich chalupu na Kokořínsku. Obdivovali jsme, jak ji upravili a jak pěkně ji zabydleli. Večer jsme strávili chvalami, modlitbou a Tomáš nám povídal o tom, jak uvěřil, jak vzpomíná na počátky maninského sboru, o své původní práci a jak se dostal ke sborové a regionální službě a jak ji prožíval v letech osmdesátých a devadesátých.

Ráno jsme po vydatné snídani a ranním společenství zahájili program, který se nám s přestávkou na výborný oběd a krátkou procházku se psem protáhl na celý den. Řešili jsme organizaci prosincových a lednových shromáždění – v lednu by měly proběhnou postupně čtyři kázání na téma „snů“ – rodina, navenek, duchovní, praktické – ty jsme si mezi sebe rozdělili. Nemálo času zabrala příprava výročního shromáždění, která se skládala z finanční zprávy, dále hodnocení Tomášovy služby na základě on-line dotazníku a také vyhodnocení dotazníku ohledně regionu (který pro tuto chvíli nahradil sdílení ve skupinkách, jak jsme je řešili v před-covidových dobách). Bavili jsme se o nedávném setkání s vedoucími mládeže a že by bylo fajn obnovit tradici mládežnických shromáždění. Řada mládežníků také uvažuje o vstupu do regionu a bude třeba se s nimi jednotlivě potkat. Řešili jsme i řadu kulatých výročí na regionu a nakonec nám jen krátká chvíle zbyla na diskuzi ohledně „vize“ regionu.

Na závěr jsme ještě společně povečeřeli a čekala nás cesta domů po nočních cestách, kterou jsme bez úhony zvládli. Byl to dobrý společně strávený čas a využitý svátek uprostřed pracovního týdne.